İliria Kraliyet Üniversitesi Web Sitesi

web sitesi iliria kraliyet universitesi

Kosovada Türkçe Eğitim Fırsatlarından sınavsız eğitimde yeni dönem İliria Kraliyet Üniversitesi ile hayat buluyor. Bir çok öğrencinin geçemediği puanlar ve sonunda puan odaklı fakülte ve bölüm seçimleri artık tarih olacak. Yüksek eğitim harçları ve giderleri olmadan yüksek öğrenimin yeni adı olan İliria Kraliyet Üniversitesi yeni akademik takviminde yer alan bölümler ile sizlerde hayallerinizi yakalayabilirsiniz. İliria Kraliyet Üniversitesi Web Sitesi www.iliriauniversitesi.com aracılığı ile üniversitemiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Vizyon Üniversitesi Balkan topraklarında öğrencilere farklı eğitim anlayışına sahip ve öğrenci merkezli eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarından en yenileri arasında bulunmasına rağmen, uluslar arası eğitim standartlarını yakalayan çizgisi ile dikkat topluyor. Hem uluslararası eğitim platformunun hem de öğrencilerin dikkatini toplayan bu üniversite Kosovada yer alıyor.

İliria Kraliyet Üniversitesi Web Sitesi www.iliriauniversitesi.com tanıtımlarından da anlaşılacağı üzere üniversite bünyesinde çok sayıda fakülte ve bölüm mevcut. bunlara ek olarak yüksek lisans programları da öğrencilere sunulan eğitim fırsatları arasında. Fakülte ve farklı bölümler ile üniversite özellikle de Türk öğrencilerin ilk tercihlerinden. Yurt dışı eğitiminde siz sevgili öğrencilerimizin de bildiği gibi en büyük sorun yabancı dil olarak karşımıza çıkmakta. Türkçe eğitim programları ile ilerleyen dersler Türk öğrencilerin dersleri dil sorunu olmadan kolayca aşması için güzel bir neden. Yurt dışında eğitim almanın avantajları ve Türkçe olarak verilen eğitimin dışında bu üniversitede eğitim almak için neden sayısı oldukça fazla.

İliria Kraliyet Üniversitesi Web Sitesi tarihçesinde, üniversitenin konum ve tarih geçmişi de sizlere detaylı olarak anlatılmakta. Bizlerde kısaca değinmek istiyoruz. Türk egemenliğinin uzun yıllar devam ettiği bölge topraklarında günümüzde de ayakta duran yüzlerce Osmanlı eseri bulunuyor. Osmanlı İmpartorluğu döneminde istihdam politikası ile bu bölgeye yerleştirilmiş çok sayıda Türk ailesi olmuş. Ve bu aileler bulundukları bölgeyi benimseyerek, İmparatorluğun elinden bu topraklar çıksa da bölgeyi terk etmemiş. Durum böyle olunca Osmanlı hakimiyeti sonrasında da Türk kültürü kendi özünü ve geleneklerini devam ettirme şansı yakalamış. Hala da bölgede Türk kültürü ve adetleri hakim olarak bir sosyal hayat ve aile hayatı sürdürülmekte.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş