İliria Kraliyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi

hukuk fakultesi iliria kraliyet universitesi

İliria Kraliyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi üniversitede verilen fakültelerdendir. İliria Üniversitesi Priştine sınırları içinde eğitim öğretim hayatına başladı. Medeniyetler beşiği olarak çok sayıda devlete toprak olan bu bölgede her döneme ait kalıntılar ve eserler bulunmakta. Tarihin içinde yaşarmışcasına hala dimdik ayakta duran mimari eserler, köprüler ve kalıntılar arasında ülkede öğrencilerine mistik bir çevre ile eğitim öğretim için hazır.

İliria Kraliyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi okumak için kültür çevresi ve sosyal hayatı ile tam bir öğrenci bölgesi olarak siz sevgili öğrencilerimiz ile birlikte. Kültür gelişimi ve bilgi birikimi için zengin içerikli kütüphaneler, spor aktiviteleri için özel alanlar, sinema ve tiyatro gösterileri, düzenli olarak tekrarlanan eğlence etkinlikleri ve sayamadığımız bir çok organizasyonu İliria Üniversitesi bünyesinde ve Kosova’da bulabilirsiniz. Bu bölge hem sosyal hayat açısından sizlere zengin içerikler sunarken ekonomik bazda da oldukça ucuz bir yaşam standartı sunuyor. Mesela ev kiraları ülkenizden çok daha uygun fiyatlarda. Barınmadan, beslenmeye ve ulaşım giderlerine kadar çok ucuz bir bölge. Üniversite öğrencilerinin Bosna Hersek kardeş ülkemizi tercih etmesi için oldukça fazla neden bulunmakta.

İliria Kraliyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türk öğrencileri çekmesinin bir nedeni de, yerli halkın Türk kökenlere sahip olması. Ve Hukuk Fakültesine girmek için herhangi bir sınav şartı bulunmamasıdır.

Evden ve memleketinizden uzak olsanız da memleket havasında eğitime devam edebilmektesiniz. Bu anlamda hem gelenek ve görenekler hem de Türk mutfağından izler bölgede mevcut. Bölgede İngilizce dili kullanılmasına rağmen, Türk kökenli aileler ve Türk öğrencilerin yoğun bulunması etkisi ile çok sayıda kişi Türkçe’de bilmekte. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır ve döviz bürosu bulunmakta hiç zorlanmayacaksınız. Yeni akademik yılın başında üniversite tercihlerinizi yaparken bizleri ve üniversite olanaklarımızı dikkatli olarak inceleyerek karar vermeyi unutmayın. Hedeflerinizi doğru tercihler gerçekleştirecektir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş